Program

Legenda:
08:30 - 09:30
Sprejem udeležencev
09:30 - 09:35
Odprtje koference
09:35 - 10:05
Predstavitev glavnih pokroviteljev (ABB, FANUC in HOFFMANN)
10:05 - 11:30
Vabljena predavanja
Povezuje: mag. Edita Krajnović, Mediade
10:05 - 10:20
Inženirstvo, ki postavlja prvenstvo
Miha Bobič
podpredsednik Danfossove poslovne enote daljinska energetika
Predsednik iniciative Inženirke in inženirji bomo!
10:25 - 10:40
Inženirka leta: premikamo meje in pospešujemo
Aida Kamišalić Latifić
Docentka na UM, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Inženirka leta 2019, v pogovoru z Metko Škofic, urednico projekta Inženirke in inženirji bomo!
10:45 - 11:05
Znanost, znanstveniki ali raje skupnost?
Gregor Geršak, Saša Novak
člana programskega konzorcija nastajajočega Centra znanosti Jutri
Profesor na UL, Fakulteta za elektrotehniko, Laboratorij za meritve in kakovost
Znanstvena svetnica na Odseku za nanostrukturne materiale, Institut Jožef Stefan in profesorica na Mednarodni podiplomski šoli Jožefa Stefana
11:10 - 11:25
Preskok v verigi vrednosti
Miha Senčar
Tenzor, d.o.o., Mladi manager 2021 v pogovoru s Tanjo Kavran, izvršno direktorico Društva za marketing Slovenije
11:30 - 12:15
Odmor z osvežitvijo za druženje in ogled razstave
12:15 - 13:45
Okrogla miza (P)OSTALI BOMO PRVAKI SVETA
13:45 - 15:15
Kosilo, druženje in ogled razstave
15:15 - 17:20
EIT Manufactuirng – Proizvodnja v inovativni Evropi
15:15 - 15:25
Innovation in Slovenia – EIT manufacturing HUB
dr. Franci Pušavec
University of Ljubljana, Faculty of Mechanical Engineering
15:25 - 15:45
EIT manufacturing network, mechanism, benefits for Slovenian industry
dr. Blanca Chocarro
EIT Manufacturing Project Manager Water Scarcity & Circular Economy
15:45 - 15:55
EIT leaders + Supernova initiatives – women innovators in manufacturing
Megi Witerna Plaku
EIT Manufacturing RIS Relationship Manager
15:55 - 16:10
Manufacturing in electromobility – ELAPHE+EIT Scale UP
dr. Matej Biček
COO, Elaphe Propulsion Technologies
16:10 - 16:20
Slovenian smart specialization strategy
Marko Hren
Office of the Government of the Republic of Slovenia for Development and European Cohesion Policy
16:20 - 16:30
SRIP – circular economy
Nina Meglič
Chamber of Commerce and Industry of Štajerska, manager of SRIP - Circular Economy
16:30 - 16:40
SRIP – factories of the future
dr. Igor Kovač
Institute Jožef Stefan, EIT Manufacturing member, acting Head of SRIP - ToP
16:40 - 17:20
Okrogla miza - Opportunities for strengthening the Slovenian innovation ecosystem
17:20 - 17:50
Odmor za druženje in ogled razstave
17:50 - 18:50
Closed meeting: Definition and confirmation of collaboration between EIT M and SPIRIT on enhancement of innovation ecosystem in Slovenia
EIT Manufacturing, EIT NCP (SPIRIT), Government office for cohesion politics (SVRK)
Closed meeting: Definition and confirmation of collaboration between EIT M and MEDIADE on collaboration between »Slovenian women engineer of the year » and »Leaders«
EIT Manufacturing, MEDIADE
17:50 - 18:20
Doprinos Industrijske metrologije k razvoju strategije pametne tovarne
Simon Smolnikar
RLS d.o.o.
18:20 - 18:50
Upravljanje s podatki o izdelku in procesu v tovarni prihodnosti
Miha Trček
CADCAM Lab d.o.o.
Soavtorji:
Vili Malnarič (TPV Automotive d.o.o.)
18:50 - 19:20
SOTER: slovenski virtualni asistent za varno delovanje podjetja
Simon Krajnik
PRECIZ d.o.o.
Soavtorji:
Denis Fajertag (PRECIZ d.o.o.)
19:45 - 23:59
Večerja z druženjem
Legenda:
08:30 - 09:30
Sprejem udeležencev
09:30 - 10:00
Uporaba kolaborativnega robota in strojnega vida OMRON v aplikacijah finaliziranja in pakiranja izdelkov
Andrej Rotovnik
MIEL, d.o.o.
Soavtorji:
Rok Tostovršnik (MIEL, d.o.o.)
Matjaž Kovačič (MIEL, d.o.o.)
Dvig dodane vrednosti je soodvisen od inovacij
Jože Vižintin
Zaslužni profesor Univerze v Ljubljani
Trendi pri razvoju panelov električnih avtomobilov
Aleš Adamlje
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
Pavel Oblak (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Odabir aditivne tehnologije za izradu polimernih dijelova
Amir Šećerkadić
IZIT d.o.o.
10:00 - 10:30
ABB FlexLoaderTM robotske celice
Robert Logar
ABB d.o.o.
Soavtorji:
Peter Kerec (ABB d.o.o.)
Tomaž Lasič (ABB d.o.o.)
Pomembnost vrednotenja okoljskih vplivov v krožnem gospodarstvu
Mitja Mori
Laboratorij za termoenergetiko LTE, FS UNI-LJ
Vpliv trendov avtomobilske industrije na proizvodne tehnologije
Pavel Oblak
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
Aleš Adamlje (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Razvoj izdelka z integriranim senzorjem s tehnologijo 3D tiska
Matic Vogrin
MARSi Group d.o.o.
Soavtorji:
Simon Erban (MARSi Group d.o.o.)
10:30 - 11:00
Predstavitev najnovejših FANUC robotov CRX-20iA in M-1000iA
Franc Žaberl
FANUC Adria d.o.o.
Znižanje stroškov z uporabo vrhunskega hidravličnega olja
Milan Kambič
OLMA d.o.o.
Sistem za nadzor procesa brizganja plastičnih materialov
Kristjan Rijavec
Hidria d.o.o.
Soavtorji:
Domen Rovšček (Hidria d.o.o.)
Aljaž Podobnik (Hidria d.o.o.)
Integracija ventilskih otokov z integrirano brezžično povezavo
Nejc Zalokar
Turna d.o.o.
Soavtorji:
Matjaž Velunšek (Turna d.o.o.)
Marko Mirnik (Turna d.o.o.)
Aleš Plešnik (Turna d.o.o.)
11:00 - 11:30
Mobilna kolaborativna robotska celica
Rok Dolinar
BTS Company d.o.o.
Soavtorji:
Matej Kuzman (BTS Company d.o.o.)
Optimizacija plastičnih zobnikov
Aljaž Pogačnik
Bauhar s.p.
Primerjava kovinskih in polimernih orodnih vložkov
Blaž Nardin
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rebeka Lorber (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Tamara Rozman (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rajko Bobovnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Teja Pešl (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
OPC komunikacija – sedanjost in prihodnost
Andrej Vrbančič
INEA RBT d.o.o.
11:30 - 12:15
Odmor za druženje in ogled razstave
12:15 - 12:45
Vpeljava strojnega učenja v proces CNC sitotiska
Žiga Kljun
Kyndryl Ljubljana, storitve informacijske tehnologije, d.o.o.
Soavtorji:
David Starina (Kyndryl Ljubljana, storitve informacijske tehnologije, d.o.o. )
Ana Varlec (Steklarna Hrastnik d.o.o.)
Prepoznavanje prostorske obrabe rezalnih orodij s 3D skeniranjem
Jernej Grčar
Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo
Soavtorji:
Franci Pušavec (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo)
Zelene tehnologije na področju brizganja plastike
Matija Obolnar
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
David Šenica (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Razvoj in implementacija digitalne platforme za vzdrževanje v realnem času in diagnostiko
Jelena Topič Božič
Inden d.o.o
Soavtorji:
Peter Korenčan (Inden d.o.o)
Andraž Žertek (Inden d.o.o)
Dušan Božič (Inden d.o.o)
12:45 - 13:15
Robotska celica za adaptivno brušenje izdelkov iz kristala
Matej Merkač
Yaskawa Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
Peter Arko (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Hubert Kosler (Yaskawa Slovenija d. o. o.)
Aljoša Zupanc (Yaskawa Slovenija d. o. o.)
Karakterizacija polimernih materialov
Miroslav Huskić
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Razvoj kompostabilne nagrobne sveče
Martin Jurkovič
Svečarstvo Jurkovič d.o.o.
Soavtorji:
David Jurkovič (Svečarstvo Jurkovič d.o.o.)
Gašper Gantar (Visoka šola za proizvodno inženirstvo in Visoka šola za varstvo okolja)
Modernizacija nadzornih sistemov v sodobni industrijski proizvodnji
Jože Perko
ControlTech d.o.o.
Soavtorji:
Peter Skopec (ControlTech d.o.o.)
13:15 - 13:45
Izazovi i rješavanje problema u proizvodnji alata pomoću automatiziranog 3D optičkog mjernog sustava
Josip Kos
Topomatika d.o.o.
Soavtorji:
Luka Lukačić (Topomatika d.o.o.)
Nenad Drvar (Topomatika d.o.o.)
Tomislav Hercigonja (Topomatika d.o.o.)
Optimizacija proizvodnih stroškov z uporabo biorazgradljivega sintetičnega olja za mazanje livarskega bata
Peter Grubelnik
OLMA d.o.o.
Recikliranje duroplastičnih kompozitov
Silvester Bolka
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Teja Pešl (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rebeka Lorber (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Tamara Rozman (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rajko Bobovnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Varnost strojev – postopek ocenjevanja tveganja
Neja Rokavec
LTH Castings, d. o. o.
13:45 - 14:15
CT skeniranje za mjerenje i analizu defekata plastičnih proizvoda
Josip Kos
Topomatika d.o.o.
Soavtorji:
Luka Kurtalj (Topomatika d.o.o.)
Nenad Drvar (Topomatika d.o.o.)
Tomislav Hercigonja (Topomatika d.o.o.)
Vpliv izbire baznega olja za štancanje na trenje in obrabo orodja
Marko Polajnar
Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo TiNT, FS UNI-LJ
Soavtorji:
Lucija Čoga (Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo TiNT, FS UNI-LJ)
Mitjan Kalin (Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo TiNT, FS UNI-LJ)
PA6 kompoziti kot alternativa za PA66
Rebeka Lorber
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Miroslav Huskić (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
14:15 - 15:45
Kosilo, druženje in ogled razstave
15:45 - 16:15
Raziglevanje in čiščenje z visokim tlakom
Guenther Zippel
Piller Entgrattechnik GmbH
Razvoj fleksibilnih štančnih orodij z integriranim nadzorom mazanja
Tomaž Pepelnjak
Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo
Soavtorji:
Uroš Štuklek (Dafra d.o.o.)
Dejan Rožič (Dafra d.o.o.)
Jan Kudlaček (TechTest, s.r.o., Češka Republika)
Modifikacija žilavosti biokompozitov na osnovi PLA
Teja Pešl
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rebeka Lorber (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Tamara Rozman (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rajko Bobovnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
16:15 - 16:45
Novi trendi pri izdelavi navojev v orodjarstvu
Branko Ušaj
BTS company d.o.o.
Vpliv debeline aluminijeve prevleke na obrabo polimernih zobnikov
Brigita Polanec
Univerza v Mariboru, Fakulteta za strojništvo
Soavtorji:
Srečko Glodež (Univerza v Mariboru, Fakulteta za strojništvo)
Modifikacija žilavosti termoplastične mešanice na osnovi PLA z nanokristalinično celulozo
Silvester Bolka
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Teja Pešl (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rebeka Lorber (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Tamara Rozman (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rajko Bobovnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
16:45 - 17:15
Konformno hlajenje podjetja CONTURA® - rešitev, ki zagotavlja prihranke in poveča produktivnost
Cem Baris Özgüven
Contura-MTC GmbH
Soavtorji:
Jörn Sengelaub (Contura-MTC GmbH)
Izdelava sodobnega 4 potnega hidravličnega ventila izdelanega s 3D tiskalnikom
Jan Bartolj
Laboratorij za fluidno tehniko LFT, FS UNI-LJ
Soavtorji:
Franc Majdič (Laboratorij za fluidno tehniko LFT, FS UNI-LJ)
Vpliv količine kompatibilizatorja na adhezijo in lastnosti kompozitov na osnovi PE
Tamara Rozman
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Teja Pešl (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rebeka Lorber (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Rajko Bobovnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Blaž Nardin (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
17:15 - 17:45
Idejni projekt zasnove ogrevalnih jam za slabe
Borut Kosec
Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo
Soavtorji:
Matic Bobnar (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta, SIJ ACRONI, d.o.o.)
Bojan Rajakovič (SIJ ACRONI, d.o.o.)
Primerjava modelnih triboloških preizkusov in preizkusov opravljenih na realni zobniški dvojici polimer-jeklo
Sebastjan Matkovič
Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo TiNT, FS UNI-LJ
Soavtorji:
Mitjan Kalin (Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo TiNT, FS UNI-LJ)
Aljaž Pogačnik (Bauhar s.p. )
17:45 - 18:15
Žrebanje nagrad v nagradni igri in zaključek Foruma