Program

Legenda:
08:30 - 09:30
Prijem sudionika
09:30 - 09:45
Otvaranje konferencije
09:45 - 10:00
Predstavljanje glavnog pokrovitelja
10:00 - 11:15
Pozvana predavanja
10:00 - 10:30
Market.ing: kako inženjerske proizvode možeš načiniti svjetski zanimljivima?
Martina Gajšek
RLS merilna tehnika, d. o. o.
10:30 - 11:00
Što mora inženjer znati o vođenju?
Igor Verstovšek
Cosylab, d. d., mladi manager 2018
11:00 - 11:15
Zašto mladi trebaju uzore?
Dora Domajnko
Inženirka leta 2018
11:15 - 12:15
Odmor s osvježenjem za druženje i razgledavanje izložbe
12:15 - 13:45
Okrugli stol - USPON INŽENJERA: tko, kada, kako i zašto?
13:45 - 15:15
Ručak, druženje i razgledavanje izložbe
15:15 - 15:45
Nove legure za aditivne tehnologije s praškastim materijalima
Marianne Kapp
voestalpine BÖHLER Edelstahl GmbH & Co KG/ Voestalpine Slovenija
15:45 - 16:15
Strojni vid, ključna napredna tehnologija I4.0
Jure Skvarč
Kolektor Orodjarna, PE Vision
16:15 - 16:45
SmartMForming - pametni alati za preoblikovanje limova
Tomaž Savšek
TPV d.o.o.
Koautori:
Petra Janežič (Gorenje Orodjarna, d.o.o.)
Inda Balagić (CADCAM Design Centar)
Stjepan Flegarić (Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu)
Klemen Žužek (Gorenje orodjarna d.o.o.)
Katja Popovič (Gorenje orodjarna d.o.o.)
Mitja Cerovšek Boštjan Piletič (TPV d.o.o.)
Mario Štorga (Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu)
16:45 - 17:15
Industrijska metrologija kao važan stup strategije Industrija 4.0
Simon Smolnikar
RLS d.o.o.
17:15 - 18:00
Odmor za druženje i razgledavanje izložbe
18:00 - 19:15
Priznanje TARAS
18:00 - 18:30
Predstavljanje prijava za priznanje TARAS
18:30 - 19:15
Dodjela priznanja TARAS i razgovor s dobitnicima
19:15 - 20:00
Druženje uz koktel
20:00 - 23:59
Večera s druženjem
Legenda:
08:30 - 09:30
Prijem sudionika
09:30 - 10:00
ReconCell: Potreba za sigurnom prilagodljivošću za industriju!
Michael Pravits
Pilz Ges.m.b.H.
Koautori:
Aleš Ude (Institut Jožef Stefan)
Igor Kovač (Institut Jožef Stefan)
Miha Deniša (Institut Jožef Stefan)
Suprotni oblik gravure u kalupu za injekcijsko prešanje
Matjaž Rot
TECOS
Koautori:
Andrej Glojek (TECOS)
Ziga Kogoj (Orodjarstvo Knific)
Mladen Krčić (Orodjarstvo Knific)
Koncept inteligentnog pogonskog sklopa
Martin Stepančič
Institut Jožef Stefan
Koautori:
Andrej Biček (Nela d.o.o.)
Miha Erjavec (Podkrižnik d.o.o.)
Simon Kulovec (Podkrižnik d.o.o.)
Leon Žlajpah (Institut Jožef Stefan)
Industrijski procesi zavarivanja, dimni plinovi i utjecaj zaštitnih plinova na smanjenje emisija
Edvard Bjelajac
Messer Slovenija d.o.o.
10:00 - 10:30
Robotska ćelija za glodanje termoizolacijskih elemenata
Peter Kerec
ABB d.o.o.
Koautori:
Aleš Klun (ABB d.o.o.)
Robert Logar (ABB d.o.o.)
Nejc Pregl (Isomat d.o.o.)
Tlačni senzor za kontrolu procesa injekcijskog prešanja plastičnih materijala
Domen Rovšček
Hidria d.o.o.
Koautori:
Dragan Kusić (TECOS, Razvojni center orodjarstva Slovenije)
Boštjan Berginc (Hidria d.o.o.)
Aljaž Podobnik (Hidria d.o.o.)
MECODES - Novo rješenje za kalibraciju mehatoničkih konstrukcija
Reni Banov
CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.
Koautori:
Nikola Mareković (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Stjepan Razum (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Boris Kumpar (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Zlatko Šimunec (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
SLCR – čišćenje, uklanjanje površinskih nanosa, označavanje sa svjetlom. Pokucajmo u svijet laserske obrade površina
Bastian Marheineke
SLCR Lasertechnik GmbH
10:30 - 11:00
Posluživanje strojeva u visokoproduktivnoj proizvodnji
Matej Merkač
Yaskawa Slovenija d.o.o.
Koautori:
Hubert Kosler (Yaskawa Slovenija d.o.o.)
Aljoša Zupanc (Yaskawa Slovenija d.o.o.)
Damian Širaj (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Erih Arko (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Damir Smailović (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Bio-polimerni materijali – više nego samo biopolimeri. Uloga dodataka, kompatibilizatora, punila i ojačala
Thomas Wilhelm
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Koautori:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Gregor Kraft (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Janez Slapnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Napredne funkcije pogonskih sustava
Peter Skopec
ControlTech d.o.o.
Softsynchro - kada sa steznom glavom navojnog svrdla dobijete više
Rok Volk
EMUGE-FRANKEN tehnika d.o.o.
11:00 - 11:30
Automatizacija proizvodnje u Livarni Titan
Oliver Topić
PS Logatec d.o.o.
Koautori:
Darko Podržaj (PS Logatec d.o.o.)
Trendovi pri tehnologijama i materijalima za injekcijsko prešanje u avtomobilskoj industriji svjetlosne opreme
Aleš Adamlje
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Optimiranje procesa tlačnog lijevanja
Cosimo Raone
MotulTech Baraldi
Koautori:
F. Checcetto (MotulTech Baraldi)
P. Grubelnik (Olma d.o.o.)
M. Kambič (Olma d.o.o.)
STEADYLINE - svladavanje izazova velikih duljina stezanja reznih alata
Zoran Svenšek
SECO TOOLS SI d.o.o.
11:30 - 12:15
Odmor za druženje i razgledavanje izložbe
12:15 - 12:45
Unikatni dimenzijski mjerni sustavi za rješavanje kompleksnih mjeriteljskih izazova
Nejc Demšar
LOTRIČ Meroslovje, d. o. o.
Pretvorba nosive metalne automobilske komponente u plastični ekvivalent
Luka Bertoncelj
Iskra ISD Plast d.o.o.
Koautori:
Robert Kocbek (Iskra ISD Plast d.o.o.)
Silvester Bolka (FTPO)
Gregor Čepon (LADISK)
Blaž Starc (LADISK)
Martin Česnik (LADISK)
Sinergije digitaliziranog upravljanja proizvodnjom i kvalitetom u praksi
Klemen Lisec
Inden d.o.o.
Koautori:
Dušan Božič (Inden d.o.o.)
Jochen Kinauer (camLine GmbH)
Cradle to cradle u kružnoj ekonomiji
Marko Krajner
3ZEN d.o.o.
Koautori:
Roman Kunič (Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo)
12:45 - 13:15
Otkrivanje površinskih i skrivenih grešaka na temelju akustičnog odziva ispitaka
Samo Šali
SaliGuitars & SaliHangboards
Koautori:
Matjaž Rot (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
Revolucionarna 3D DMLS tehnologija
Mario Šinko
MARSI, Mario Šinko s.p.
Koautori:
Matic Vogrin (MARSI, Mario Šinko s.p. )
Izvrsnost upravljanja procesima – digitalna transformacija (primjeri iz prakse).
Robert Orehek
Tom PIT d.o.o.
Zaštita patenata
Stanislav Kaluža
Urad Republike Slovenije za intelektualno lastnino
13:15 - 13:45
UV svjetlost - Kalibracija UV mjerki
Gašper Fašun
SIJ Ravne Systems
Automatizacija injekcijskog prešanja optičkih proizvoda
Anet Rožič
Hella Saturnus Slovenija d.o.o
Koautori:
Matija Obolnar (Hella Saturnus Slovenija d.o.o)
David Šenica (Hella Saturnus Slovenija d.o.o)
FIELD - programska oprema za upravljanje pametnim tvornicama
Franc Žaberl
FANUC ADRIA d.o.o.
Razvoj sustava za vrednovanje i dodjeljivanje radnih mjesta djelatnicima s ograničenjima
Noka Kunej
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Koautori:
Aljoša Novak (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Marko Barišić (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Ana Šušteršič (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Matevž Močilnikar (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
13:45 - 14:15
Razvoj automatskih uređaja za ispitivanje brtvljenja proizvoda
Jure Kokalj
KNT d.o.o.
Koautori:
Janez Kokalj (KNT d.o.o.)
Edvard Dolenc (KNT d.o.o.)
Miha Nastran ()
Optimiranje injekcijskog prešanja PA 66 GF35 s pomoću Flash DSC
Silvester Bolka
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Koautori:
Luka Bertoncelj (Iskra ISD Plast)
Robert Kocbek (Iskra ISD Plast)
Tamara Rozman (FTPO)
Rebeka Lorber (FTPO)
Teja Pešl (FTPO)
Rajko Bobovnik (FTPO)
Thomas Wilhelm (FTPO)
»Poka-Yoke« – automatizacija i informatizacija ručnih montažnih procesa u proizvodnji
Tim Vrbančič
Inea RBT d.o.o.
Koautori:
Janez Tancek (Inea RBT d.o.o.)
Problematika javnog putničkog prometa u Novom mestu
Matej Babič
Fakulteta za informacijske študije univerza v Novem mestu
Koautori:
Janez Povh (Fakulteta za strojništvo, UL; Razvojni center Novo mesto)
14:15 - 15:45
Ručak, druženje i razgledavanje izložbe
15:45 - 16:15
3D tiskanje konačnih proizvoda s pomoću HP Multi Jet Fusion tehnologije
David Fister
CGS plus d.o.o.
Cjelovita rješenja obradnih procesa za obradu odljevaka i ostalih obradaka
Bogdan Kukovič
Unior d.d. - Strojegradnja
16:15 - 16:45
Obrada 3D tiskanih metalinh proizvoda s pomoću abrazivnog mlaza
Luka Kastelic
Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ
Koautori:
Davorin Kramar (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
Franci Pušavec (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
Ocjena obradivosti i troškova kriogenog glodanja čelika za poboljšavanje 42CrMo4
Damir Grguraš
Fakulteta za strojništvo, Ljubljana
Koautori:
Rok Sraka (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
Franci Pušavec (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
16:45 - 17:15
Gravimetrijska analiza brzo hlapljivih ulja za izrezivanje elektrolimova
Ines Bergoč
Hidria d.o.o.
Koautori:
Špela Bolka (Hidria d.o.o.)
Urška Žonta (Hidria d.o.o.)
Razvoj i istraživanje pulzirajućeg visokotlačnog dovođenja tekućine za hlađenje i podmazivanje u procesu tokarenja
Matjaž Kern
Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ
Koautori:
Franci Pušavec (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
17:15 - 17:45
Analiza utjecala parametara žarenja, mikrostrukture i faktora oblika na kinetiku razugljičenja podeutektoidnog ugljičnog čelika C45 tijekom žarenja u zračnoj atmosferi
Matija Zorc
Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta
Koautori:
Milan Bizjak (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Borut Kosec (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Katja Zupančič (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Aleš Nagode (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
17:45 - 18:15
Crtanje nagrada u nagradnoj igri